580 LECIE MIEJSCOWŚCI NIENADOWA

Dzień Matki w Zespole Szkół w Nienadowej.



„Niech ten radosny dzień na zawsze Twe troski odsunie w cień”

Dnia 19 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.

Uczniowie przygotowali dla kochanych Mam montaż słowno-muzyczny. Dzieci w wyjątkowy sposób wyrażały swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko okazywały swoją miłość do swoich kochanych mam. Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoje mamy upominkami. Atmosfera uroczystości była wspaniała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej wyjątkowej akademii. Poprzez wiersz, piosenkę wyraziły swoim kochanym mamom, swoje uczucia oraz podziękowały za trud włożony w ich wychowanie.
Zobacz zdjęcia








21.01.2021r.

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Nienadowej. Dzień Babci i Dziadka to okazja do tego, aby każdy wnuk i wnuczka wyraził swoją wdzięczność za miłość i troskę, jakimi codziennie jest przez nich obdarzany. W tym dniu dzieci wygłaszają dla nich wierszyki, śpiewają piosenki i przygotowują przedstawienia. I dlatego też w Samorządowym Przedszkolu w Nienadowej przedszkolaki z grupy młodszej i starszej, z oddziału przedszkolnego a także uczniowie klasy I, aby uczcić to niezwykłe święto przygotowali uroczystą akademię dedykując Babciom i Dziadkom wierszyki, piosenki i życzenia:
,,Kochana Babciu, kochany Dziadku,
dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku,
do tego dokładam serdeczne życzenia,
niech Wam się spełnią wszystkie życzenia".









16.01.2021r.

W ubiegły piątek odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie konkursu na „Tradycyjną ozdobę bożonarodzeniową”. Uczniowie wykonali ponad 60 prac konkursowych. Jury złożone z nauczycieli naszej szkoły wybrało 6 prac, których autorzy otrzymali nagrody. Wszyscy uczniowie uzyskali pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Szkoła Marzeń uroczyście wręczyła Pani Dyrektor szkoły Wiesława Binko oraz Prezes Stowarzyszenia Pan Wiesław Bembenek. Wszystkie prace konkursowe można jeszcze obejrzeć na głównym holu w naszej szkole.Dziękujemy mgr Agnieszce Chruścickiej za przygotowanie i organizację konkursu. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili swoje prace do konkursu.


Zobacz zdjęcia








06.12.2021r.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość. Miał piękny strój, długą brodę, dźwigał ciężki worek, a w nim prezenty. Dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy I przygotowały dla Mikołaja piękne wiersze i piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze. Święty Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok.


Zobacz zdjęcia








25.11.2021r.

Dnia 25 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu miała miejsce niezwykła uroczystość - Dzień Pluszowego Misia. W uroczystości tej uczestniczyły przedszkolaki z grupy młodszej i starszej, z oddziału przedszkolnego a także uczniowie klasy I. Celem tej imprezy było umożliwienie dzieciom przeżywania uroczystości przedszkolnej aktywne włączanie dzieci do przygotowania i uatrakcyjniania wspólnego świętowania, integracja dzieci, propagowanie głośnego czytania i udział dzieci w zajęciach plastycznych. Z całą pewnością każdemu z dzieci miło było gościć w Krainie Pluszowych Misiów i wspólnie bawić się.


Zobacz zdjęcia








24.11.2021r.

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się, co je czeka w najbliższej przyszłości. Dzieci z przedszkola i klasy pierwszej również chciały poznać uroki wróżb, i właśnie z tego powodu wzięły udział w zabawie andrzejkowej, która odbyła się 24. listopada. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i ciekawe wróżby, a wszystko to odbywało się przy dźwiękach wesołej muzyki.
Zobacz zdjęcia








akademia

TA CO NIE ZGINĘŁA


W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas starszych recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne uczcili pamięć Polaków walczących o Niepodległość Polski.

Zobacz zdjęcia








Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Dnia 21 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Klasa pierwsza przygotowała cześć artystyczną i złożyła ślubowanie, po czym została przyjęta do braci uczniowskiej. Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nauce!


Zobacz zdjęcia









Turniej piłki nożnej

W dniu 08.10.2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. A.Fredry w Nienadowej w którym zajęli 3 miejsce. W zawodach startowali również uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bachórcu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Iskani. Dziękujemy zawodnikom za sportową postawę oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.


Zobacz zdjęcia








„Matematyczne opowiastki”

W dniu 9 października w Zespole Szkół w Nienadowej odbyło się podsumowanie pierwszego etapu projektu „Matematyczne opowiastki”, realizowanego przez Stowarzyszenie Szkoła Marzeń w ramach programu mPotęga. Ósmoklasiści wzięli udział w warsztatach oraz konkursie podsumowującym pt. „Matma jest OK” na wykonanie sketchnotki prezentującej zagadnienia matematyczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureatkami konkursu zostały Julia Jęczalik i Kamila Klimczyk, które otrzymały cenne nagrody. Gratulujemy! Dziękujemy Fundacji mBanku, która dofinansowała projekt i jest sponsorem nagród.
Zobacz zdjęcia








Z życia szkoły...

Kilka dni temu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Otwartych Koszar na terenie 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu. Atrakcji było co niemiara, a humory dopisywały, tak jak i pogoda. Uczniowie mogli zobaczyć zbiory muzealne 5. batalionu, przetestować symulator zderzeń, alkogogle, zobaczyć sprzęt i uzbrojenie wojskowe, utrwalać wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, skorzystać z przygotowanych gier i zabaw itd. Nie mogło się także obyć bez wojskowego poczęstunku, czyli słynnej żołnierskiej grochówki i gorącej herbaty. Bardzo dziękujemy za zaproszenie organizatorom i obiecujemy, że przyjedziemy za rok
Zobacz zdjęcia








29.09.2021r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. W tym dniu uczestniczyły dzieci z Samorządowego Przedszkola, oddziału przedszkolnego i klas I - III. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa i zachęcenia do głośnego czytania. Od samego rana można było usłyszeć jak uczniowie, nauczyciele i pracownicy przedszkola czytali dzieciom, baśni Janiny Porazińskiej pt. " Szewczyk Dratewka". Dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do dalszego czytania.
Zobacz zdjęcia








Akademia Małych Zdobywców

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego nasza szkoła, jako jedyna w gminie bierze udział w projekcie Akademia Małych Zdobywców, który jest realizowany przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Głównym celem programu jest zachęcenie uczniów klas 1-3 do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenie sprawności fizycznej, kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw w tym zwłaszcza dotyczącego zdrowego stylu życia. W naszej szkole zajęcia z w/w projektu odbywają się w wymiarze 1 godziny tygodniowo w klasie 3 i są prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego Waldemara Ścibora. W celu realizacji programu, szkoła otrzymają sprzęt sportowy.
Zobacz zdjęcia












12:00:00




+7
°
C
H: +
L: -1°
Nienadowa
Czwartek, 25 Marzec
Prognoza 7-dniowa
Pt So Nie Pn Wt Śr
+11° +13° + + + +19°
+ + + + + +




Napisz do nas



 Statystyki
strzałka do góry