580 LECIE MIEJSCOWŚCI NIENADOWA

Święto Bożego Ciała


Boże Ciało to potoczna nazwa jednego z najbardziej uroczystych świąt Kościoła katolickiego: Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest obchodzone na pamiątkę ustanowienia przez Jezusa Chrystusa sakramentu Eucharystii. Jako święto ruchome przypada zawsze w czwartek po niedzieli Trójcy Świętej. W Polsce to święto obchodzi się od 1320 roku, co ustanowił biskup Nankier. Jednakże za święto obowiązujące we wszystkich diecezjach polskich uznał je dopiero synod gnieźnieński z 1420 roku.

Jak co roku w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nienadowej Dolnej, po uroczystej mszy o godzinie 11:00 odprawionej przez proboszcza Franciszka Partykę, odbyła się uroczysta procesja do przygotowanych przez parafian pięknych czterech ołtarzy.

Zobacz zdjęcia
Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Piękna słoneczna pogoda sprzyjała świętowaniu 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Strażaków w miejscowości Nienadowa. Po uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w Nienadowej Dolnej, przez księdza proboszcza Franciszka Partykę oraz księdza Bartosza Jakubowskiego, uczestnicy uroczystości przeszli przed pomniki Św. Floriana i Drzewo Wolności. Przed pomnikami złożono wiązanki kwiatów i odbył się występ dzieci z Zespołu Szkół w Nienadowej. W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Nienadowej.

Zobacz zdjęcia
Ocalmy od zapomnienia


Dobiegła końca realizacja projektu „Ocalmy od zapomnienia” przez Stowarzyszenie Szkoła Marzeń z Nienadowej. Osią projektu była przypadająca w 2021 r. 580 rocznica istnienia miejscowości Nienadowa a tematem przewodnim projektu było zachowanie pamięci o osobach, wydarzeniach, tradycji, przepisach kulinarnych, charakterystycznych dla tej miejscowości. Realizując ten projekt podjęliśmy próbę ocalenia przed zapomnieniem fragmentu świata , naszej małej Ojczyzny.

Zobacz zdjęcia

Plakatflaga Polski

Ku czci Niepodległej!


11 listopada 2021 roku mieszkańcy Nienadowej i zaproszeni goście wzięli udział w obchodach 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zapoczątkowała je o godzinie 8.00 msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nienadowej Dolnej pod przewodnictwem księdza proboszcza Franciszka Partyki. Po zakończaniu Eucharystii uczestnicy udali się na plac szkolny. Władze gminy, radni rady powiatu, przedstawiciele szkół, OSP Nienadowa i Koła Akcji Katolickiej złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Drzewo Wolności.

Zobacz zdjęcia
dr Aleksander Perenc

Święto Zmarłych


Dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji nad przemijaniem, wspomnień
o naszych najbliższych z rodziny, o naszych bliższych i dalszych znajomych.
Dzisiaj pragniemy Państwu przedstawić naszego rodaka dr Aleksandra Perenc.

ZobaczDzien Edukacji Narodowej

Z okazji tego święta składamy wszystkim nauczucielom, pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za codzienny trud kształcenia , wychowania i wspierania młodych Polaków. Przedstawiamy kilka zdjęć archiwalnych ze Szkoły Podstawowej w Nienadowej Dolnej. Zobacz zdjęcia
Konkurs w Zespole Szkół im. A. Fredry.

W związku ze zbliżającą się 103 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Zespół Szkół im. A. Fredry w Nienadowej zaprasza chętnych uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz młodzież szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Serce w plecaku”. Szczegółowe informacje na stronie :

 • ZS im.A.F. Nienadowa • Ocalmy od zapomnienia.

  Stowarzyszenie Szkoła Marzeń z Nienadowej realizuje projekt "Ocalmy od zapomnienia w ramach Programu Rónać Szanse - Małe Granty. Dzięki otrzymanym środkom finansowym są dofinansowane zajęcia historyczne i rękodzieła ludowego. W projekcie bierze udział młodzież w wieku 13- 14 lat, która pozna historię naszej małej ojczyzny, miejscowości Nienadowa. Miejscowośc ta w bieżącym roku obchodzi 580 rocznicę powstania.

  Zobacz zdjęcia  Projekt "Matematyczne opowiastki"

  Stowarzyszenie Szkoła Marzeń z Nienadowej realizuje projekt finansowany ze środków Fundacji mBanku. W zajęciach realizowanych w ramach projektu biorą udział uczniowie Zespołu Szkół w Nienadowej.
  Strona internetowa o Nienadowej

  Dobiegają końca prace nad stroną internetową o miejscowości Nienadowa. Na stronie planujemy publikować informacje o aktualnej sytuacji w tej miejscowości oraz wspomnienia i fotografie przedstawiające wydarzenia z dawnych lat.
  W 2021 roku obchodzimy 580 rocznicę utworzenia miejscowości Nienadowa

  12:00:00
  +7
  °
  C
  H: +
  L: -1°
  Nienadowa
  Czwartek, 25 Marzec
  Prognoza 7-dniowa
  Pt So Nie Pn Wt Śr
  +11° +13° + + + +19°
  + + + + + +
  Napisz do nas   Statystyki
  strzałka do góry