580 LECIE MIEJSCOWŚCI NIENADOWA

Matematyczne opowiastki

W dniu 13 grudnia Stowarzyszenie Szkoła Marzeń zakończyło realizację projektu "Matematyczne opowiastki". W Zespole Szkół w Nienadowej odbyło się podsumowanie działań , których głównym celem było propagowanie matematyki i jej zastosowań w sytuacjach praktycznych wśród uczniów naszej szkoły i ich rodzin. Od września do grudnia przeprowadzone zostały warsztaty oraz konkursy dla uczniów poszczególnych klas. Uczniowie wykonywali ilustracje do zadań tekstowych, tworzyli sketchnotki, gry, opowiadania. W finale podjętych działań wykonano filmiki i fotografie pt. ”Matematyka się przyda w domu” z udziałem uczniów i ich domowników. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone. Projekt sfinansowała mFundacja mBanku. Dziękujemy.


Prezentujemy filmy Wojciecha Skubisza oraz Aleksandry Pacławskiej z konkursu "Matematyka się przyda w domu"


Zobacz zdjęcia
Ocalmy od zapomnienia.

W dniu 02.12.2021r. odbyło się spotkanie z panią Beatą Czech, mieszkanką Nienadowej. Uczestnicy warsztatów historycznych otrzymali informacje o pracy, jako nauczycielka, w naszej miejscowości w latach 1881/1882 poetki Marii Bartosównej. Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie!!!

Zobacz zdjęciaPlakat


Ocalmy od zapomnienia.

Za nami kolejne zajęcia w ramach warsztatów rekodzieła. W miesiącu listopadzie wykonywaliśmy m.in. kotyliony na uroczystości z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, kartki świąteczne oraz ozdoby z pernika na choinkę. Przedstawiamy fotorelację.

Zobacz zdjęcia


Ocalmy od zapomnienia.

Za nami wycieczka do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz kolejne spotkanie integracyjne.

Zobacz zdjęcia


Matematyczne opowiastki

W dniu 15 listopada w Zespole Szkół w Nienadowej odbyło się wręczenie nagród w kolejnym konkursie w ramach projektu „Matematyczne opowiastki”. Tym razem wyróżnione zostały uczennice klasy IV, V i VI, które opracowały matematyczne historyjki.
Gratulujemy!
Dziękujemy mFundacji mBanku za współfinansowanie projektu.

Zobacz zdjęciaOcalmy od zapomnienia.

W dniu 18.11.2021r. na warsztatach historycznych gościliśmy p. Joannę Lupas, działaczkę społeczną z miejscowości Nienadowa. Uczestnicy projektu otrzymali informacje o działalności pani Lupas w Kole Gospodyń Wiejskich z Nienadowej oraz o tradycji i potrawach regionalnych z tej miejscowości. Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie!!!

Zobacz zdjęcia


Ocalmy od zapomnienia.

W dniu 04.11.2021r. na warsztatach historycznych , po raz drugi, gościliśmy p. Antoniego Blecharczyka. Tym razem przedstawił nam informacje o Nienadowej z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Zobacz zdjęcia


Ocalmy od zapomnienia.

W miesiącu październiku odbyły się kolejne warsztaty historyczne. Uczestnicy projektu spotkali się z panią Janiną Spławińską, Antonim Blecharczykiem oraz opracowywali zebrany materiał do publikacji na stronę internetową. 21 października wzięli udział w warsztatach garncarskich. Młodzież poznawała tajniki pracy na kole garncarskim i wykonywania figurek z gliny. Rozpoczęły się również warsztaty rękodzieła ludowego prowadzone przez panią Agnieszkę Chruścicką.

Zobacz zdjęcia


Ognisko

Ocalmy od zapomnienia.

Za nami kolejne warsztaty historyczne i spotkanie integracyjne uczestników projektu. W dniu 07.10.2021r. Na warsztatach historycznych odbyło się spotkanie z Panią Ewą Bembenek, która zaprezentowała kronikę OSP Nienadowa , oraz przedstawiła aktualne informacje o działalności OSP. Po zakończonych warsztatach historycznych kolejna trzyosobowa grupa uczestników wybrała się na zakupy artykułów spożywczych na ognisko. W czasie jak Paulina Cempura, Kamila Klimczyk i Oliwia Pich dokonywały zakupy, koledzy przygotowywali ognisko. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Foto relacja z realizacji projektu oraz opisy działań znajdują się na stronie internetowej prowadzonej w ramach projektu

Zobacz zdjęcia


Ocalmy od zapomnienia.

Na zaproszenie uczestników projektu na nasze warsztaty historyczne przybyła Pani Maria Sztur- sołtys miejscowości Nienadowa. Przed spotkaniem zostały przygotowane pytania do gościa przez Justynę Goleniowską, Kamilę Klimczyk i Paulinę Cempura. Pani sołtys przekazała nam informacje na temat naszej miejscowości. Materiał z przeprowadzonego wywiadu został opublikowany w zakładce "Wspomnienia". Zapraszamy do przeczytania.Informujemy , że warsztaty są prowadzone pod opieką Pani mgr Beaty Czech.
Po zakończonym spotkaniu planowaliśmy wspólne wyjście do pizerri w Dubiecku w ramach spotkania integracyjnego. Niestety ze względu na padający deszcz, nasze koleżanki : Iwona Czajkowska, Aleksandra Wojdyło i Oliwia Pich pojechały z koordynatorem projektu do baru "Dobros Obiados" i zamówiły pizzę , które zostały przywiezione sali w Zespole Szkół w Nienadowej, gdzie odbywają się nasze spotkania. Pizza była pyszna!!!!

Zobacz zdjęcia


Ocalmy od zapomnienia.

Stowarzyszenie Szkoła Marzeń z Nienadowej realizuje projekt "Ocalmy od zapomnienia w ramach Programu Rónać Szanse - Małe Granty. Dzięki otrzymanym środkom finansowym są dofinansowane zajęcia historyczne i rękodzieła ludowego. W projekcie bierze udział młodzież w wieku 13- 14 lat, która pozna historię naszej małej ojczyzny, miejscowości Nienadowa. Miejscowośc ta w bieżącym roku obchodzi 580 rocznicę powstania.

Zobacz zdjęcia


Matematyczne opowiastki

Stowarzyszenie Szkoła Marzeń z Nienadowej realizuje projekt finansowany ze środków Fundacji mBanku. W zajęciach realizowanych w ramach projektu biorą udział uczniowie Zespołu Szkół w Nienadowej.
Strona internetowa o Nienadowej

Dobiegają końca prace nad stroną internetową o miejscowości Nienadowa. Na stronie planujemy publikować informacje o aktualnej sytuacji w tej miejscowości oraz wspomnienia i fotografie przedstawiające wydarzenia z dawnych lat.
W 2021 roku obchodzimy 580 rocznicę utworzenia miejscowości Nienadowa

12:00:00
+7
°
C
H: +
L: -1°
Nienadowa
Czwartek, 25 Marzec
Prognoza 7-dniowa
Pt So Nie Pn Wt Śr
+11° +13° + + + +19°
+ + + + + +
Napisz do nas Statystyki
strzałka do góry