Stowarzyszenie

Przyjaciół

Miejscowości Nienadowa

Stowarzyszenie Przyjaciół Miejscowości Nienadowa  37-750 DUBIECKO, Nienadowa 389,  e-mail: spmnienadowa@wp.pl

Aktualności04.01.2016

Rekolekcje adwentowe
- 7 osób z naszego oddziału brało udział w rekolekcjach adwentowych, które odbyły się w Ośrodku Rekolekcyjnym "Nadzieja" na Wybrzeżu. Podzielone były na dwie tury. Pierwsza odbyła się 11-13 grudnia i skierowana była dla gimnazjalistów. Prowadzone przez o. Adam Czuszel - paulin. Druga tura rekolekcji, zaś odbyła się 18-20 grudnia i skierowana była dla uczniów szkół średnich i młodzieży starszej. Swoimi słowami podzielił się z nami ks. Daniel Drozd- koordynator ŚDM w diecezji rzeszowskiej. Uczestnicy rekolekcji byli bardzo zadowoleni.

Dodał(a): Karolina Buczniak

10.09.2015

Wybory Nowego kierownictwa Oddziału KSM Nienadowa Dolna
- Dnia 9 października 2015r.w Oddziale KSM Nienadowa kierownictwo po dwóch latach kadencji ustąpiło z pełnionych funkcji i przekazało "pałeczkę" młodszym kolegom i koleżankom. Spotkanie rozpoczęło sie o godz. 17.00 Mszą Św. i Nabożeństwem Różańcowym. Następnie wszyscy KSM- owicze przeszli do salki parafialnej. Tam po rozpoczęciu przedstawione zostały wszystkie funkcji oraz pełnione w ich ramach zadania. W dalszej części odbyło się głosowanie, w ramach którego wyłoniono nowe Kierownictwo:
Prezesem została Karolina Buczniak
Z-ca prezesa Przemysław Sebzda
Skarbnikiem Izabela Szybiak
Sekretarzem Magda Binko
Z-ca sekretarza Joanna Sebzda
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego na cały czas pracy i posługi.

Dodał(a): Karolina Buczniak10.06.2015

Koncert
- W uroczystość Bożego Ciała 4. czerwca w Rzeszowie odbył się koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Nasz Odział KSM również wziął udział i na koncert pojechało 10 osób. Koncert rozpoczął się o godzinie 19.00 w Parku Sybiraków, który może pomieścić wiele osób, jednak w tym roku liczba przybyłych zaskoczyła wszystkich, gdyż w koncercie uczestniczyło 40 tys. osób. Koncert zakończył się o godzinie 23.00.

Dodał(a): Marzena Góralewicz16.02.2015

Oddział Nienadowa w "akcji".
- Ferie, czas odpoczynku i regeneracji sił. Odział Nienadowa postanowił, spędzić trochę, czasu razem w sposób aktywny. Tak więc 10. lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Rzeszowa, na pizze i do pewnego ciekawego miejsca Happy Jump. Najpierw zebraliśmy się na parkingu pod kościołem w Nienadowej, skąd wyruszyliśmy po godzinie 11. Towarzyszył nam ks. proboszcz Franciszek Partyka i asystent diecezjalny KSM AP ks. Lesław Pelc. Łącznie było nas 20 osób. Najpierw odwiedziliśmy park trampolin, gdzie wszyscy bawili sie świetnie i wypocili trochę kalorii, następnie udaliśmy sie na obiad. W drodze powrotnej odwiedziliśmy sanktuarium w Hyżnem, gdzie w ciszy i skupieniu podziękowaliśmy za wspaniały dzień i szczęśliwą drogę.

Dodał(a): Marzena Góralewicz
30.12.2014-KSM Nienadowa w tym roku w niedzielę 28. grudnia 2014r. wybrał się z kolędą do parafian. 12 osób z naszego oddziału ochoczo i dzielnie mimo mrozu spieszyła z dobrą nowiną. Kolęde rozpoczęliśmy o godzinie 14. W programie znalazła się tratycyjna inscenizacja ora życzenia, a taże kolędy, które wiele osób śpiewało bardzo chętnie wraz z nami.Cieszymy się i dziękujemy za miłe przyjęcie, ponieważ niemal w każdym, domu do którego zapukaliśmy zostaliśmy sympatycznie przyjęci.
Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Marzena Góralewicz27.12.2014 -We wtorek 23 grudnia 2014 roku odbył się finał konkursu organizowanego przez KSM AP oddział Nienadowa Dolna. Konkurs rozpoczą się w niedzielę 30. listopada i trwał do 17. grudnia. Szopki można było składać w zakrystii po każdej Mszy Św. u ks. proboszcza Franciszka Partyka. Otrzymaliśmy cztery szopki, co bardzo nas ciesz, ponieważ jest to podtrzymywanie tradycji Bożonarodzeniowych, a także mile spędzony czas w gronie rodziny. Po za tym każda wymagała sporego nakładu czasu i pracy. Wszystkie były bardzo ładne, ale z racji tego, że był to konkurs musieliśmy wybrać wyróżnienia i tak oto szopki wyróżnione wykonali:
Karol Goleniowski wraz z rodzicami oraz Adrian Góralewicz z rodziną
Dwie pozostałe, równie piękne szopki wykonali: Katarzyna Kazienko z bratem oraz Klaudia Pasternak z rodzicami.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Marzena Góralewicz29.11.2014 - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży AP Oddział Nienadowa Dolna
organizuje konkurs na Rodzinnie wykonaną „Szopkę Bożonarodzeniową”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału.
Jest to bowiem okazja do mile spędzonego czasu w gronie rodziny,
możliwość podtrzymywania tradycji Bożonarodzeniowych,
a także otrzymania ciekawych i atrakcyjnych nagród.

Regulamin konkursu na rodzinnie wykonaną

„Szopkę Bożonarodzeniową”


1. Konkurs rozpoczyna się w pierwszą niedzielę adwentu tj. 30.11.2014r.
2. Szopki można składać w zakrystii codziennie po Mszach Św. do17.12.2014r.
3. Szopki powinny zostać wykonane przynajmniej przez dwie osoby z rodziny.
4. Szopka powinna być podpisana przez wszystkie osoby, które uczestniczyły w jej wykonaniu.
5. Szopka oraz wszystkie jej elementy powinny być wykonane własnoręcznie.

Szopki będą oceniane przez jury, które weźmie w głównej mierze pod uwagę:

1. Czas poświęcony na wykonanie szopki (pracochłonność).
2. Pomysłowość.
3. Kreatywność i oryginalność.
4. Estetyka wykonania pracy.

Dodał(a): Marzena Góralewicz14.11.2014 -We wtorek 11. Listopada obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania Niepodległości . W naszej parafii obchodziliśmy ją już 7 raz w sposób szczególny. Cała parafia jak co roku zaangażowała się w przygotowania do tej uroczystości i czynny udział w wydarzeniach z tym dniem związanych. Pierwszą częścią uroczystości była Msza Św., podczas której obecne były poczty sztandarowe szkół z naszej miejscowości: Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, ZSZ im Aleksandra Fredry oraz OSP. Podczas Mszy Św. jak i w drugiej części przygrywała nam Orkiestra Dęta z Dylągówki. W homilii ks. proboszcz Franciszek Partyka podkreślał jak ważny jest patriotyzm i co to znaczy być Współczesnym Patriotą, a więc osobą dla której ważna jest Wiara, przywiązanie do tradycji i która kocha swoją ojczyznę, której nie jest obojętny los kraju. Po zakończeniu Mszy Św. orkiestra zaprowadziła Wszystkich zebranych pod pomnik „Drzewo Wolności”, gdzie odbyła się druga część tej uroczystości. Poprowadził ją Pan Wiesław Bembenek , dyrektor Szkoły Podstawowej oraz inicjator całego przedsięwzięcia, który zaczął od krótkiego przemówienia na temat historii odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie dzieci ze szkoły wystąpiły z krótkimi wierszami. Po wierszach zostały złożone wiązanki kwiatów, w tym m. in. przez przedstawicieli KSM AP naszego oddziału. Potem ks. proboszcz wraz z przedstawicielami władz samorządowych zapalili i złożyli znicza pod pomnikiem. W dalszej części głos zabrał Pan wójt Zbigniew Blecharczyk. Na zakończenie uroczystości orkiestra odprowadziła wszystkich na miejsce zbiórki.

Dodał(a): Natalia Chruścicka i Karolina Kopacka12.10.2014 - W niedzielę 12 października obchodziliśmy XIV Dzień Papieski. Nasz oddział KSM oraz Akcja Katolicka z naszej parafii jak co roku zaangażowały się w przygotowania i czynny udział w wydarzeniach z tym dniem związanych. Wszyscy uczestniczyli w Mszach Świętych. Następnie młodzież po każdej Mszy Św. kwestowała zbierając datki dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W czasie Eucharystii o godzinie 11.00 wystąpił chórek dziecięcy z naszej parafii. Po Mszy Świętej wszyscy zebrani wyszli przed kościół i zgromadzili się pod Pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie wystąpiły dzieci z wierszykami, a następnie przedstawiciele KSM i Akcji Katolickiej, oraz dzieci z parafialnego chórku złoży kwiaty i znicze pod pomnikiem. W dalszej części Dzieci i młodzież KSM wystąpiły z piosenką „Kochamy Cię Janie Pawle II”, z której jasno wynika, że bardzo tęsknimy i kochamy św. Jana Pawła II oraz podziwiamy jego trud i wysiłki, a także staramy się jak najbardziej żyć jego słowami i według wskazówek jakie nam pozostawił. Po piosence wszyscy wspólnie pomodliliśmy się prosząc o jego wstawiennictwo i udaliśmy się do kościoła, gdzie ksiądz proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Dodał(a): Marzena Góralewicz12.10.2014

Akcja Znicz
- Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji „Znicz”. W tym roku w nieco innej formie. Po mszach Świętych młodzież będzie stała z katalogami i każdy chętny będzie mógł przejrzeć oferowane przez nas znicza oraz zamówić i wpisać się na listę. Młodzież będzie zbierać zamówienia przez dwie niedzielę po każdej Mszy Św. Odebranie zniczy odbędzie się 26 X .Akcja rozpocznie się w najbliższą niedzielę 12 października. Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Marzena Góralewicz16.09.2014

Wakacje w KSM
- Czas wakacji w KSM to czas „formacji na wesoło” . W pierwszym tygodniu lipca osoby z naszego oddziału oraz dzieciaki z chóru uczestniczyły w turnusie wakacyjnym. Uczestnicy mięli okazję spotkać się z rówieśnikami z całej Archidiecezji, a także „doskonalić się w wierze” . Ponad to nasz oddział zorganizował 28. Sierpnia wyjście na Orlik, oraz ognisko które Rozpoczęło się Mszą Św. W naszym kościele.30. sierpnia uczestniczyliśmy w XXI Zlocie KSM AP podczas, którego nasz oddział zajął I miejsce w pierwszych między oddziałowych Igrzyskach Olimpijskich oraz II miejsce w konkursie na prezentację oddziału. Następnie uczestniczyliśmy w Uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Michalika. Zbudowani i umocnieni powróciliśmy do naszej kochanej Nienadowej w Niedzielę 31. Sierpnia.

Dodał(a): Marzena Góralewicz10.10.2014

Anielskie Rekolekcje
- W naszej parafii odbyły się rekolekcje prowadzone przez ks. prof. Franciszka Rząsę. Przez cały czas rekolekcji rozważaliśmy zagrożenia jakie czekają na ludzi we współczesnym świecie, a także jak ich uniknąć, oddaliśmy się w opiekę św. Michała Archanioła. KSM przez cały czas rekolekcji uczestniczył w nabożeństwach, a także pomagał przy organizacji i prowadzeniu czuwań modlitewnych. Nasza p. prezes Joanna Sebzda reprezentowała nasz oddział podczas uroczystej Mszy Św. Podczas poświęcenia figury Św. Michała Archanioła. Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Marzena Góralewicz16.09.2014

Wakacje w KSM
- Czas wakacji w KSM to czas „formacji na wesoło” . W pierwszym tygodniu lipca osoby z naszego oddziału oraz dzieciaki z chóru uczestniczyły w turnusie wakacyjnym. Uczestnicy mięli okazję spotkać się z rówieśnikami z całej Archidiecezji, a także „doskonalić się w wierze” . Ponad to nasz oddział zorganizował 28. Sierpnia wyjście na Orlik, oraz ognisko które Rozpoczęło się Mszą Św. W naszym kościele.30. sierpnia uczestniczyliśmy w XXI Zlocie KSM AP podczas, którego nasz oddział zajął I miejsce w pierwszych między oddziałowych Igrzyskach Olimpijskich oraz II miejsce w konkursie na prezentację oddziału. Następnie uczestniczyliśmy w Uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Michalika. Zbudowani i umocnieni powróciliśmy do naszej kochanej Nienadowej w Niedzielę 31. Sierpnia.

Dodał(a): Marzena Góralewicz
20.04.2014 - W Wielki Czwartek jak co roku młodzież KSM złożyła życzenia księdzu proboszczowi Franciszkowi Partyka oraz księdzu Lesławowi Pelc asystentowi KSM AP wraz z podziękowaniami za posługę.
Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Marzena Góralewicz
08.04.2014- Szóstego kwietnia o godzinie 18:00 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Kartkę Wielkanocną” oraz wręczenie nagród osobom wyróżnionym. Organizatorami konkursu była młodzież KSM oraz ks. proboszcz Franciszek Partyka. Pomysł zrodził się podczas jednego spotkania KSM. Wtedy też postanowiliśmy, że z kartkami pójdziemy przed świętami do samotnych parafian. Kartki podpisane przez autorów oraz prezesa oddziału, a także ks. proboszcza trafią do osób, które już nie mogą tak aktywnie uczestniczyć w życiu parafii, jako KSM chcemy Im ofiarować odrobinę siebie i swojego czasu. Konkurs rozpoczął się 3. kwietnia jednak głośno w parafii zrobiło się o nim nieco wcześniej, a mianowicie już w Niedzielę 30. marca. Kartki wykonane własnoręcznie można było składać u Pani prezes naszego Oddziału Joanny Sebzda oraz u ks. proboszcza. Konkurs był skierowany do uczniów Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów naszej miejscowości. Cieszy nas fakt, że otrzymaliśmy sporo kartek oraz, że mamy w naszej miejscowości tak zdolne oraz kreatywne dzieciaki i młodzież.
Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Marzena Góralewicz
07.04.2014 - W niedzielę /6 kwietnia2014r/ nasz oddział KSM zorganizował czuwanie modlitewne w intencji życia poczętego i dzieci nienarodzonych. W ramach krucjaty modlitewnej „40 Dni dla Życia”. Akcja ta swoje źródło ma w Stanach Zjednoczonych. W ramach przygotowania duchowego do Legnickiego Marszu dla Życia odbywa się po raz czwarty. Modlitwa trwa przez 960 godzin w dzień i w nocy. Modlitwa rozpoczęła się 5 marca, w środę popielcową, o godzinie 12stej, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem Piątego Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny. Nasz oddział „zarezerwował” dwie godziny i tak czuwanie rozpoczęło się o godzinie 18, a zakończyło o godzinie 20. W czasie jego trwania modliliśmy się wspólnie, za wszystkich przyszłych rodziców, za samotne matki, za lekarzy oraz wszystkie za dzieci poczęte.

Dodał(a): Marzena Góralewicz
22.03.2014-W czwartek 21 marca nasz oddział KSM zorganizował specjalną Drogę Krzyżową dla najmłodszych parafian. Rozpoczęła się ona pół godziny przed Maszą Świętą o 16.30. Teksty i kanony były dobrane specjalnie, tak by dzieci mogły zrozumieć Drogę Pana Jezusa i to co podczas niej się wydarzyło. Ponadto rozważania były skierowane właśnie do dzieci, dotyczyły ich problemów i oparte były na przykładach z ich życia np. sytuacji szkolnych, czy relacji domowych. Bardzo cieszył nas fakt, że dzieciaki dość licznie przybyły do kościoła i nawet te najmłodsze dzielnie wytrwały do końca.

Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Marzena Góralewicz
22.03.2014-21 marca w naszym oddziale odbyły się wybory nowego kierownictwa. Po dwóch latach kadencji nadszedł czas na podsumowanie tego czasu i podziękowanie kierownictwu za ich pracę i zaangażowanie. Najpierw wszyscy wzięliśmy udział we Mszy Świętej, a następnie przeszliśmy do salki parafialnej. Tam byłe już kierownictwo w skrócie przedstawiło to co w ciągu ich kadencji się wydarzyło oraz na czym polega każda z funkcji w kierownictwie, tak by każdy kto chciał kandydować wiedział jakie ewentualne obowiązki należały by do niego. Po czym przystąpiliśmy do głosowania.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
Prezes: Joanna Sebzda
Z-ca prezesa: Mariusz Goleniowski
Skarbnik: Łukasz Ślimak
Sekretarz: Marzena Góralewicz
Z-ca sekretarza: Ewelina Bubenko
Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Marzena Góralewicz
10.03.2014-8. marca w naszej miejscowości odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Najpierw podczas Mszy Świętej w naszym kościele parafialnym o godzinie 16 modliliśmy się w intencji naszych pań. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Franciszek Partyka, który podczas kazania wskazywał na ogromną rolę kobiety w życiu Kościoła oraz o jej powołaniu do świętości. Następnie wszyscy zebrani oraz zaproszeni goście udali się do Świetlicy Wiejskiej, gdzie miała się odbyć druga część uroczystości. W pierwszej kolejności dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Wiesław Bembenek przywitał zebranych, a w szczególności przybyłe panie. Następnie wraz z Mariuszem Goleniowskim i Marcinem Buczniakiem- członkami naszego oddziału KSM złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia, a Pan dyrektor wręczył kwiaty na ręce prezes Akcji Katolickiej Pani Marii Bosak. W dalszej części głos zabrał wójt Pan Zbigniew Blecharczyk, który wręczył kwiaty Pani Marii Sztur sołtys naszej miejscowości. Po wystąpieniach przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez nauczycieli i uczniów z naszej Szkoły Podstawowej. Po przedstawieniu mieliśmy okazje pobyć chwilę ze sobą wszyscy razem i porozmawiać przy kawie i słodkościach. KSM zaangażował się w pomoc przy przygotowaniu poczęstunku i obsługę gości. Na koniec głos zabrał ks. proboszcz dziękując wszystkim za przybycie. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze około godziny 19.

Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Marzena Góralewicz
20.02.2014 - W dniach 14-16.02 w ośrodku KSM AP "Nadzieja" odbył sie kolejny Kurs Zastępowego, w którym wzięło udział 16 osób w tym dwie z naszego oddziału. Przyszli zastępowi uczestniczyli w konferencjach księdza Tomasza Steca na tematy związane z genetyką. Rozważali między innymi wady i zalety postępu naukowego w tej dziedzinie, a także jaki jest stosunek Kościoła do tych zagadnień. Następny Kurs już 28 marca.

Dodał(a): Marzena Góralewicz15.02.2014-Nasz oddział wpadł na pomysł, by zorganizować akcję modlitewną. Pomysł ten wprowadziliśmy w życie i akcja rozpoczęła się w niedzielę 9 lutego. Jedna "edycja" akcji trwa dwa tygodnie. W pierwszym tygodniu zbieramy intencje modlitewne, w których przez następny tydzień się modlimy oraz ofiarujemy jeden dzień postu. Spisane intencje każdy może wrzucić do skrzyneczki, którą umieściliśmy w kościele. Można powiedzieć, że pierwsza "edycja" tej akcji była sukcesem. Zebraliśmy 27 intencji, w tym za nasz Oddział i za ks. proboszcza, a nasz dzień postu (środa) przebiegał pod hasłem "dzień bez komputera", natomiast wieczorem cały oddział uczestniczył w Mszy Świętej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której ks. proboszcz odczytał wszystkie intencje. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że wielu parafian odpowiedziało na nasz apel o wspólną modlitwę. Cieszy nas fakt, że akcja spodobała się w naszej parafii, dlatego też ją kontynuujemy. Wspólna modlitwa każdego dnia oraz poczucie, że robimy coś razem dla całej parafii bardzo nas do siebie zbliża, dlatego zachęcamy serdecznie inne oddziały do podjęcia podobnego przedsięwzięcia.

Dodał(a): Marzena Góralewicz09.06.2013 - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na turnusy wakacyjne. Informacja w załączniku: • Wakacje z Katolickim Stowarzyszeniem - plik pdf

  Dodał(a): Marzena Góralewicz  16.12.2013 - W dniach 6-8 grudnia 2013r. W ośrodku rekolekcyjnym "Nadzieja" na Wybrzeżu, odbyły się rekolekcje adwentowe KSM dla gimnazjalistów, a także nieco młodszych. Łącznie uczestniczyło w nich prawie 100 osób, także z oddziału Nienadowa Dolna. Prowadzone były przez Ojca Tomasza - dominikanina, który przeprowadził uczestników przez zagadnienia z jakimi każdy niejednokrotnie musi się borykać. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja na rekolekcjach pojawił się również Mikołaj - biskup, który wręczył uczestnikom drobne upominki. Druga tura rekolekcji odbędzie się w dniach 20-22 grudnia 2013 roku, będą w niej uczestniczyć starsi.

  Dodał(a): Michał Skrabut


  24.11.2013 - Dziś, w Uroczystość Chrystusa Króla wypada święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u oraz zakończenie Roku Wiary. W parafi Nienadowa Dolna o godzinie 800 odbyła się uroczysta msza święta, w trakcie której członkowie tych organizacji brali aktywny udział.

  Dodał(a): Wiesław Bembenek


  21.09.2013 - Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Nienadowej Dolnej świętował 10 lat swojego istnienia. Uroczysta Eucharystia, w której brali udział członkowie oddziałów KSM z całej Archidiecezji rozpoczęła się o godz. 1700 w naszym kościele. Piękne kazanie wygłosił do nas Asystent Diecezjalny ks. Lesław  Pelc. Po Mszy Świętej wszyscy zaproszeni goście udali się do Domu Strażaka na małe przyjęcie.

  Dodał(a): Wiesław Bembenek


  21.09.2013 - Odbedą się uroczystości z okazji 10 rocznicy utworzenia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Oddział Nienadowa Dolna.

  Dodał(a): Wiesław Bembenek