Stowarzyszenie

Przyjaciół

Miejscowości Nienadowa

Stowarzyszenie Przyjaciół Miejscowości Nienadowa  37-750 DUBIECKO, Nienadowa 389,  e-mail: spmnienadowa@wp.pl

Aktualności
20.11.2016
Święto Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. W tej uroczystości wzięli udział członkowie AK oraz przygotowali obsługę liturgiczną Mszy Św.
Akcja Katolicka włączyła się w zbiórkę pieniędzy na budowę kościoła w Ekwadorze. Na prośbę misjonarza pochodzącego z archidiecezji przemyskiej ks. Zdzisława Rakoczego, Zarząd DIAK zdecydował, że chce wspomóc budowę kościoła w tym państwie. Również członkowie AK w Nienadowej włączyli się w tę akcję.

Dodał(a): Beata Daraż
19.11.2016
w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbyły się uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Uroczystej Mszy św. przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Na zakończenie Eucharystii przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie, abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski odczytał tekst Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Akcja Katolicka Archidiecezji Przemyskiej oraz członkowie AK z naszej parafii uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Dodał(a): Beata Daraż
29.10.2016
Ks. F. Partyka, p. M. Bosak, p. J. Karpińska i p. I. Wajda uczestniczyli w Jesiennym Dniu Skupienia w Hermanowicach. Ks. prałat Józef Niżnik przeprowadził konferencję na temat :Jak być dobrym członkiem Akcji Katolickiej” . Uczestnicy spotkania wzięli udział we Mszy św. Koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. asystenta, który w swojej homilii poruszył temat objawień w Fatimie.

Dodał(a): Beata Daraż
23.10.2016
Z okazji Dnia Misyjnego odbyło się spotkanie z ks. Karolem Brysiem, księdzem misjonarzem, który wiele lat przebywał na misjach w Kamerunie. W tym dniu modliliśmy się również za misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.

Dodał(a): Beata Daraż
19.06.2016
Nasz proboszcz, ks. Franciszek, obchodził Jubileusz 30-lecia kapłaństwa. Członkowie Akcji Katolickiej oraz inne grupy parafialne w imieniu wszystkich członków nienadowskiej wspólnoty złożyli mu życzenia z okazji jubileuszu.
Drogi Księże Proboszczu, w dniu Twojego jubileuszu składamy serdecznie podziękowania za zrozumienie, troskę, obecność… za wspólne budowanie domu na skale, mimo iż piasek przesypuje się w klepsydrze czasu.

Dodał(a): Beata Daraż
18.06.2016
Członkowie Akcji katolickiej dekanatu dubieckiego udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. O godz. 9.00 w Katedrze Częstochowskiej J.E. Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski wygłosił słowo pasterskie. O godzinie 11.30 odbyła się Msza św. pod przewodnictwem i z homilią J.E. Bpa Marka Solarczyka, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej.

Dodał(a): Beata Daraż
30.04.2016
W tym dniu odbył się w Strachocinie Wiosenny Dzień Skupienia dla członków Akcji Katolickiej Archiprezbiteratów: krośnieńskiego i przemyskiego. Uczestniczący w tym wydarzeniu członkowie AK wysłuchali referatu ks. prał. Józefa Niżnika o patronie Akcji Katolickiej, Andrzeju Boboli. Jest on również jednym z katolickich patronów Polski. Ten duchowny, jezuita, misjonarz, kaznodzieja, męczennik, święty Kościoła katolickiego, autor tekstu ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza żył na przełomie XVI i XVII wieku. Przykładem swego życia dawał świadectwo wierze chrześcijańskiej a równocześnie umiłowaniu Ojczyzny. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się również o decyzji papieża Franciszka dotyczącej wyboru Arcybiskupa dla przemyskiej archidiecezji, Został nim ks. bp Adam Szal.

Dodał(a): Beata Daraż
01.02.2016
Tego dnia prezes Maria Bosak zorganizowała spotkanie dla prezesów POAK z dekanatu dubieckiego. Spotkanie odbyło się w Babicach. Spotkanie miało na celu omówienie planów pracy AK na rok 2016. Ustalono wspólne terminy spotkań modlitewnych, pielgrzymek i innych działań na rzecz rozwoju AK i służbie Kościołowi oraz wszystkim ludziom.

Dodał(a): Beata Daraż
30.01.2016
W tym dniu ks. Franciszek Partyka, pani Maria Bosak, pani Wiesława Binko oraz pani Maria Sztur wzięli udział w uroczystym zebraniu sprawozdawczo - wyborczym Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Nienadowej.

Dodał(a): Beata Daraż
24.01.2016
Prezes POAK w Nienadowej uczestniczyła w uroczystym spotkaniu opłatkowym w Reczpolu. Spotkanie zostało zorganizowane dla wszystkich POAK z Dekanatu Dubiecko.Uroczystość rozpoczęła się Mszą, której przewodniczył i wygłosił homilie ks. Janusz Wilusz. We Mszy Św. uczestniczyli również księża z dekanatu na czele z księdzem prałatem Ryszardem Pankiem. Homilia ks. J. Wilusza dotyczyła nawrócenia. Przebaczania, sakramentu pokuty oraz Miłosierdzia Bożego. Ksiądz nawiązał do słów Św. Jana Pawła II. Po duchowym umocnieniu zebrani udali się do pobliskiej świetlicy, w której obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów gimnazjum w Krzywczy. Następnie dzieląc się opłatkiem i przy śpiewie kolęd goście zostali ugoszczeni poczęstunkiem. Z naszej parafii w spotkaniu uczestniczyli: Maria Bosak, Kazimiera kozak, Krystyna Wajda, Agata Gałuszka, Stefania Głowacz, Marek Pilch, Ignacy Wajda, Józefa Karpińska, Grażyna Grzegorzak i Maria Bubenko.

Dodał(a): Beata Daraż
23.01.2016
W tym dniu w Przemyślu odbyło się spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Obrady rozpoczęły się w miejscowym II Liceum Ogólnokształcącym. Prezes Zarządu przekazała sprawozdanie, które zostało przyjęte a następnie zostało udzielone absolutorium Zarządowi. Kolejnym punktem spotkania była uroczysta Msza św. koncelebrowana w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Przemyślu, której przewodniczył ks. abp. Józef Michalik, Metropolita Przemyski w asyście księży biskupów Adama Szala i Stanisława Jamrozka. Ksiądz Arcybiskup wygłosił także okolicznościowe Słowo Boże.Liturgię Mszy św. uświetnił Archidiecezjalny Chór „Magnificat”. Po Mszy św. uczestnicy spotkania powrócili do II Liceum Ogólnokształcącego aby uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym i agapie. W spotkaniu uczestniczyła prezes POAK w Nienadowej pani Maria Bosak, która pełniła funkcję sekretarza Prezbiteratu Zebrania Rady DIAK.

Dodał(a): Beata Daraż
20.01.2016
Tego dnia w naszej parafii odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków POAK. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Uroczystość prowadził proboszcz ks. F. Partyka. Na plebani miało miejsce spotkanie opłatkowe, w czasie którego złożono sobie życzenia i śpiewano kolędy.

Dodał(a): Beata Daraż
22.11.2015
W dzień uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w naszym kościele odbyła się Msza Św., w której uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ten dzień jest świętem AK i KSM, dlatego też członkowie stowarzyszeń przygotowali oprawę liturgiczną Mszy.

Dodał(a): Beata Daraż
21.11.2015
W przeddzień uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata - patronalnego święta Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz ze swymi księżmi asystentami uczestniczyli w przemyskiej katerze w uroczystej Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Józef Michalik, metropolita przemyski. Podczas Mszy św., ks. abp Józef Michalik powołał nowy Parafialny Oddziały Akcji Katolickiej. Wcześniej Członkowie Akcji Katolickiej spotkali się w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, gdzie ks. prał Józef Niżnik wręczył prawie trzysta nominacji dla Prezesów POAK na kolejną, czteroletnią kadencję.
Prezesem POAK w Nienadowej została pani Maria Bosak

Dodał(a): Beata Daraż
11.11.2015
W Narodowe Święto Niepodległości, odbyła się Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny. W Mszy Św. uczestniczyły władze naszej gminy oraz powiatu, członkowie Akcji Katolickiej, dzieci, młodzież wraz z nauczycielami, członkowie OSP w Nienadowej. Po uroczystościach w kościele wszyscy zebrani procesyjnie udali się pod pomnik „Drzewo Wolności”, aby złożyć tam wiązanki kwiatów w hołdzie poległym w walce o wolność Polski. Po krótkiej inscenizacji przygotowanej przez dzieci z miejscowej szkoły podstawowej odbyły się okolicznościowe przemówienia władz naszego regionu.

Dodał(a): Beata Daraż
21.10.2015
W tym dniu odbyły się wybory nowego prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii. W tajnym głosowaniu najwięcej głosów otrzymałam dotychczasowa prezes, pani Maria Bosak.

Dodał(a): Beata Daraż
27.06.2015
Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w parafii był dniem świątecznym dla wszystkich parafian. W tym dniu odbyły się dwie Msze Św., o 8.00 rano i 17.00, które licznie zgromadziły parafian. W czasie Mszy Św. o godz. 17.00 ks. Biskup Stanisław Jamrozek udzielił sakramentu bierzmowania młodym parafianom. Członkowie Akcji katolickiej zaangażowali się w organizację tej parafialnej uroczystości.

Dodał(a): Beata Daraż
04.06.2015
W piękne święto Bożego Ciała, w czasie którego parafianie wraz z proboszczem wychodzą procesyjnie na drogi wsi, licznie wzięli udział członkowie Akcji Katolickiej. Przy każdym z ołtarzy wysłuchano modlitw i czytań związanych z Eucharystią.

Dodał(a): Beata Daraż
03.06.2015
Tradycyjnie co roku, przed Świętem Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w tradycji zwanej Bożym Ciałem, członkowie Akcji Katolickiej wykonali ołtarze, przy których zatrzymuje się procesja, aby wysłuchać fragmentów czterech Ewangelii.

Dodał(a): Beata Daraż
25.05.2015
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce jest miejscem kultu i co roku pielgrzymi z okolicznych parafii w drugi dzień Zielonych Świątek pielgrzymują do Jodłówki, aby wziąć udział w uroczystościach. Z dekanatu dubiecko również odbyła się piesza pielgrzymka do Sanktuarium, w której uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej z Nienadowej. W Jodłówce pielgrzymi wzięli udział w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika.

Dodał(a): Beata Daraż
16.05.2015
W tym dniu odbyła się coroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej do Sanktuarium Św Andrzeja Boboli w Strachocinie. Uroczystość w Sanktuarium zgromadziła około 4000 osób, które uczestniczyły w Drodze Krzyżowej, prowadzonej przez Danutę Figielę i pana Tadeusza Rogowskiego. Po Drodze Krzyżowej została odprawiona Msza Św. koncelebrowana przez ks. Arcybiskupa Józefa Michalika. Z dekanatu dubieckiego w uroczystościach wzięło udział 80 członków AK wraz ze swoimi księżmi- ks. Witoldem Głuszkiem, ks. Edwardem Sokołowski oraz ks. Januszem Wiluszem. Z Nienadowej w pielgrzymce udział wzięło cztery osoby.

Dodał(a): Beata Daraż
03.05.2015
Tradycyjnie, jak co roku, w naszej parafii odbyły się uroczystości z okazji święta Matki Bożej Królowej Polski, Św. Floriana oraz uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny, odprawioną przez proboszcza, ks. Franciszka Partykę. Po uroczystości kościelnej uczestnicy Mszy oraz władze gminy z panem wójtem Wiesławem Bembenkiem na czele, radni powiatowi, radni gminni , strażacy, nauczyciele, delegacje szkół i Akcji Katolickiej udali się pod pomnik Św. Floriana. Tej uroczystości towarzyszył występ orkiestry dętej z Gminy Dubiecko. Przy pomniku zostały złożone kwiaty. Tradycją święta jest, że zasadnicza część uroczystości odbywa się przy pomniku Drzewo Wolności, przy którym wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły, pani Wiesława Binko. Tutaj również uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawili krótką część artystyczną. Potem przedstawicie różnych instytucji złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem.

Dodał(a): Beata Daraż
25.04.2015
W tym dniu Akcja Katolicka z naszej parafii oraz z dekanatu dubieckiego wzięła udział w uroczystej Mszy św. z okazji rocznicy Kanonizacji św. Jana Pawła II. Uroczystość miała miejsce w kościele Reczpolu, parafia Krzywcza. Mszy św. przewodniczył ojciec duchowny Sanktuarium w Przemyślu Krzysztof Chudzio oraz proboszcz parafii, ks. Janusz Wilusz. Przed Mszą odbył się występ słowno- muzyczny w wykonaniu sióstr zakonnych dotyczący powołań zakonnych oraz życia Sw. Jana Pawła II. Uroczystość zakończyła się ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

Dodał(a): Beata Daraż
25.03.2015
31 marca 2015r. członkowie Akcji Katolickiej bardzo aktywnie zaangażowali się i wykonali dekorację na Święta Wielkanocne – Boży Grób i Ciemnicę.

Dodał(a): Beata Daraż
25.03.2015
W Dzień Świętości Życia członkowie Akcji Katolickiej licznie uczestniczyli w Mszy Świętej przygotowując modlitwę wiernych. Dzień Świętości Życia obchodzony w całej Polsce ustanowiony jest z inicjatywy Kościoła. Ideą tego wydarzenia jest obrona życia i rodziny, szacunek do życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz modlitwy w tych intencjach.

Dodał(a): Beata Daraż
19.03.2015
19 marca br.w czasie Mszy Świętej, w dzień imienin Józefa, w szczególny sposób modliliśmy się w intencji solenizantów – ks. Arcybiskupa Józefa Michalika i Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej – ks. Prałata Józefa Niżnika. Członkowie Akcji Katolickiej przygotowali obsługę liturgiczną Mszy – czytanie oraz modlitwę wiernych.

Dodał(a): Beata Daraż
08.03.2015
W uroczystość Dnia Kobiet poranna Msza Święta została odprawiona w intencji kobiet z parafii. Członkowie Akcji Katolickiej przygotowali obsługę liturgiczną Mszy Świętej.

Dodał(a): Beata Daraż
06.03.2015
Członkowie Akcji Katolickiej przygotowali i prowadzili Drogę Krzyżową, która została odprawiona w intencji wszystkich kobiet .

Dodał(a): Beata Daraż
17.02.2015

15.02.2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nienadowej z inicjatywy POAK odbyła się projekcja filmu pt.: ŚWIĘTA RITA. Frekwencja nie była zbyt liczna, ale obecni na projekcji bardzo przeżyli historię św. Rity. W Kościele św. Rita czczona jest jako święta od spraw trudnych i beznadziejnych, matek i kobiet we wszystkich stanach. Znajomość Jej życia i wstawiennictw przyczyni się do rozsławienia kultu św. Rity.

Dodał(a): Beata Daraż
08.02.2015
W niedzielę 8 lutego w Sali OSP w Nienadowej odbyło się zebranie wiejskie. Gośćmi zebrania byli Wójt Gminy Dubiecko, pan Wiesław Bembenek, radni powiatowi i gminni, którzy reprezentują naszą miejscowość, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz liczna grupa mieszkańców naszej miejscowości. Uczestnicy spotkania zebrali się, aby wybrać sołtysa wsi na następną kadencję. W wyborach uczestniczyła duża grupa członków AK. Pani Maria Sztur, członkini AK, została wybrana na sołtysa. Cały POAK gratuluje pani sołtys życzy sukcesów w pracy.

Dodał(a): Beata Daraż
08.02.2015
W dniu 7 lutego 2015 r. ks. Franciszek Partyka- Asystent Akcji Katolickiej w parafii Nienadowa Dolna, pani Maria Bosak. Pani Wiesława Binko oraz pani Maria Sztur uczestniczyli w zebraniu sprawozdawczym OSP w Nienadowej. Zebranie było poświęcone podsumowaniu pracy OSP za rok 2014. Podsumowanie zostało przedstawione przez Prezesa Ryszarda Osiadłego.

Dodał(a): Beata Daraż
25.01.2015
24 stycznia 2015roku w Przeworsku odbyło się spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Obecni członkowie Rady wysłuchali sprawozdania Zarządu, które przedstawiła Prezes Danuta Figiela. Wszystkich obecnych zapoznała również z planem pracy na rok 2015. Kolejnym punktem spotkania była Msza święta koncelebrowana, której przewodniczył ks.abp. Józef Michalik Metropolita Przemyski. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie opłatkowe .
W spotkaniu Rady DIAK uczestniczyła Prezes Maria Bosak z parafii Nienadowa Dolna oraz pozostali prezesi z dekanatu Dubiecko.

Dodał(a): Maria Bosak
19.01.2015
18 stycznia 2015 r. w Parafii Babice odbyło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej z Dekanatu Dubiecko. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą Koncelebrowaną, której przewodniczył ks. proboszcz Aleksander Zdybek. Dalsza część spotkania odbyła się w GOK. Wszystkich gości powitała prezes pani Alina Błońska. Zebrani księża asystenci AK na czele z ks. prałatem Ryszardem Panek, prezesi oraz członkowie wspólnie wysłuchali śpiewu kolęd w wykonaniu chóru ‘’Gloria’’, obejrzeli występ jasełkowy przygotowany przez młodzieży, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Następnie przy słodkim poczęstunku mile spędzili czas rozmawiając ze sobą oraz śpiewając kolędy.
Z parafii Nienadowa Dolna w spotkaniu uczestniczyło 15 osób ks. proboszcz Franciszek Partyka, prezes Maria Bosak oraz członkowie AK.

Dodał(a): Maria Bosak
15.01.2015
W dniach 10 – 11 stycznia 2015 roku w Strachocinie, prezes Akcji Katolickiej Maria Bosak uczestniczyła w rekolekcjach formacyjnych dla prezesów AK z archidiecezji przemyskiej. Tematyką rekolekcji było hasło roku duszpasterskiego: Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię. Konferencje, Msze Świętą, nabożeństwo modlitewne w Kościele prowadził ks. prał. Józef Niżnik, asystent diecezjalny AK. Kolędowanie oraz czuwanie modlitewne w kaplicy prowadzili członkowie Zarządu AK.

Dodał(a): Maria Bosak
07.01.2015
6 stycznia w Święto Trzech Króli w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nienadowej odbyło się spotkanie noworoczne, które zgromadziło dużą liczbę mieszkańców parafii oraz gości z okolicznych wsi. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście – wójt gminy Dubiecko, pan Wiesław Bembenek, radni gminni reprezentujący naszą miejscowość; pani Teresa Blecharczyk, pan Roman Szymański, pan Jerzy Brożyna, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, przewodniczący GKRPA, pan Roman Fudali, radni parafialni, sołtys Nienadowej, pani Maria Sztur oraz księża – proboszcz ks .Franciszek Partyka i diecezjalny asystent KSM – ks. Lesław Pelc. Organizatorami spotkania była Akcja Katolicka oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy współpracy z dyrektor szkoły, panią Wiesławą Binko. Gości przybyłych na spotkanie powitała prezes AK , pani Maria Bosak, która wraz z prezes KSM, panią Joanną Sebzda wszystkim zebranym złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Członkowie róż różańcowych przygotowali na spotkanie pyszne ciasto. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali występ jasełkowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Spotkanie miało rodzinny i wspólnotowy charakter i było znakomitą okazją do integracji pokoleniowej i sąsiedzkiej oraz podtrzymywania tradycji wspólnego kolędowania. Wspólnie spędzony czas przy poczęstunku, który został sfinansowany przy pomocy sponsorów, dla niektórych był chwilą wolną od codziennych problemów. Dla starszych i samotnych uczestników, którzy licznie uczestniczyli w spotkaniu, był to jeden z nielicznych momentów spotkania z innymi.

Dodał(a): Maria Bosak
27.12.2014
22 grudnia 2014 r. przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie Akcji Katolickiej oraz inne grupy działające przy parafii zaangażowali się w wystrój Kościoła (dekoracja choinek, przygotowanie szopki bożonarodzeniowej). Wykonana została nowa drewniana szopa, której fundatorem była AK. Nowe figury; Dzieciątko Jezus, Maryję i Józefa kupił ks. Franciszek Partyka.

Dodał(a): Maria Bosak
14.12.2014 - 7 grudnia w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie odbyło się spotkanie Zarządu AK archidiecezji przemyskiej oraz odpowiedzialnych za pracę w dekanatach. Celem spotkania było zastanowienie się nad programem pracy AK na rok 2015. Obecni wysłuchali programu słowno –muzycznego o życiu konsekrowanym w wykonaniu Sióstr Rycerstwa Niepokalanej, uczestniczyli we Mszy Św. oraz nabożeństwie do św. Andrzeja Boboli. Spotkanie prowadziła pani Danuta Figiela. W spotkaniu uczestniczyła pani Maria Bosak.

Dodał(a): Beata Daraż
03.12.2014

Święto patronalne Akcji Katolickiej
W niedzielę 23 listopada w Kościele obchodzono uroczystość Chrystusa Króla. W naszej parafii Akcja Katolicka przeżywała swoje święto podczas Mszy porannej. Aby podkreślić charakter święta członkowie uczestniczyli w liturgii słowa oraz modlitwie powszechnej. W przeddzień uroczystości delegacja członków AK uczestniczyła w przemyskiej katedrze w uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. abp Józef Michalik.

Dodał(a): Beata Daraż
14.11.2014 -W Nienadowej 11 listopada uroczyście obchodzono Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość współorganizowała Akcja Katolicka. W tym dniu odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli również przedstawiciele władz gminnych. Po Mszy wszyscy udali się pod pomnik „Drzewo Wolności”, pod którym zostały złożone kwiaty przez poszczególne grupy społeczne i parafialne. Wysłuchano również krótkiego programu artystycznego, wykonanego przez dzieci ze szkoły podstawowej w Nienadowej, upamiętniającego te szczególne wydarzenia. Całości dopełniał koncert muzyki wojskowej w wykonaniu orkiestry dętej.

Dodał(a): Beata Daraż
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W Nienadowej 11 listopada uroczyście obchodzono Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość współorganizowała Akcja Katolicka. W tym dniu odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli również przedstawiciele władz gminnych. Po Mszy wszyscy udali się pod pomnik „Drzewo Wolności”, pod którym zostały złożone kwiaty przez poszczególne grupy społeczne i parafialne. Wysłuchano również krótkiego programu artystycznego, wykonanego przez dzieci ze szkoły podstawowej w Nienadowej, upamiętniającego te szczególne wydarzenia. Całości dopełniał koncert muzyki wojskowej w wykonaniu orkiestry dętej.

Dodał(a): Beata Daraż
29.10.2014 - Na Mszy Świętej porannej odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do kościoła. Ks. proboszcz w asyście służby liturgicznej uroczyście wniósł relikwie przez główne wejście. Oprawę liturgiczną Mszy mieli członkowie Akcji Katolickiej. Homilię wygłosił ks. profesor Franciszek Rząsa z Jarosławia. Po Mszy wszyscy wierni ucałowali relikwie. Relikwie znajdowały się na ołtarzu głównym również podczas następnej Mszy. Uczestnicy również wysłuchali kazania ks. profesora oraz ucałowali relikwie.

Dodał(a): Beata Daraż
22.10.2014
- 36. rocznicę pontyfikatu Św. Jana Pawła II Akcja katolicka świętowała w parafii Reczpol. Wszyscy parafianie oraz goście przeżywali spotkanie modlitewne poświęcone Św. Janowi Pawłowi II. Spotkanie rozpoczęła modlitwa różańcowa. Msza Święta odprawiona została pod przewodnictwem ks. prałata Stanisława Częczka oraz ks. proboszcza Janusza Wilusza. Po Mszy odmówiono Litanię do Św. Jana Pawła II przed Najświętszym Sakramentem, a na zakończenie ucałowano relikwie Św. Jana Pawła II. Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Maria Bosak
19.10.2014
- Tego dnia w parafii Nienadowa Dolna świętowano 1. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Słowo Boże podczas Mszy Św. wygłosił ks. Wiesław Szczygieł nawiązując do życia i męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Oprawę Mszy miała Akcja Katolicka. Uroczystość zakończyła się ucałowaniem relikwii świętych bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Maria Bosak
13.10.2014

DZIEŃ PAPIESKI W NIENADOWEJ – 12.10.2014

- W tym dniu świętowaliśmy Dzień Papieski. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 11 wszyscy zebrani w kościele udali się procesją pod pomnik Świętego Jana Pawła II, pod którym odbyła się krótka uroczystość na cześć Św. Jana Pawła II w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii. Członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem oraz zapalili znicze. Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Beata Daraż
05.10.2014
- Po Mszy Św. o godz. 8.00 złożono życzenia naszemu proboszczowi z okazji imienin. Dzieci ofiarowały wierszyki a delegacja Akcji Katolickiej bukietem kwiatów uczciła święto księdza Franciszka. Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Maria Bosak
04.10.2014 - 4 października 2014 W sobotę o godz. 18.00 w kościele w Dubiecku odbyła się Msza święta i nabożeństwo fatimskie. Na te uroczystości zaproszeni zostali przedstawicieli Parafialnych Oddziałów AK dekanatu Dubiecko, łącząc się we wspólnej modlitwie. Członkowie Akcji Katolickiej z parafii Nienadowa również wzięli udział w tej uroczystości.

Dodał(a): Beata Daraż
04.10.2014

POAK Z NIENADOWEJ W JESIENNYM DNIU SKUPIENIA
W ARCHIPREZBITERIACIE PRZEMYSKIM
- W sobotę 4 października 2014r w kościele pw. św. Brata Alberta w Przemyślu odbył się jesienny dzień skupienia dla członków Akcji Katolickiej Archiprezbiteratu Przemyskiego, w którym uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej z Nienadowej. Spotkanie rozpoczęło się odmówieniem różańca w intencji całego Kościoła oraz członków AK i ich rodzin. Następnie diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ks. Prałat J. Niżnik wygłosił konferencję na temat światowej i Polskiej Akcji Katolickiej, jej roli w Kościele oraz w życiu każdego członka oraz roli księdza asystenta każdego oddziału. Po konferencji została odprawiona Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Prałata J. Niżnika. W homilii została nam przybliżona osoba św. Franciszka, który powinien być wzorem dla każdego chrześcijanina. Ks. Prałat podkreślił rolę i odpowiedzialność każdego członka AK za dzieło i uczestnictwo w Akcji Katolickiej. Zobacz zdjęcia

Dodał(a): Beata Daraż
03.10.2014 - W dniach 26.09. – 29.09. 2014 w naszej parafii odbyły się Rekolekcje. Okres ten poświęcony był odnowie duchowej poprzez wysłuchanie rekolekcji wygłoszonych przez ks. profesora Franciszka Rząsę z Jarosławia oraz spowiedź. Każdego dnia parafianie oraz członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyli we Mszy Św. oraz konferencjach głoszonych przez księdza rekolekcjonistę. Późnym wieczorem odbywały się czuwania poświęcone poszczególnym stanom-kobietom, mężczyznom oraz młodzieży. 29 września 2014 r. w Uroczystość Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała odbyło się zakończenie Rekolekcji Świętych, poświęcenie figury Św. Michała Archanioła, która zajęła poczesne miejsce w kościele oraz oddanie Parafii Jego opiece. Mszy Św.. Koncelebrowanej przewodniczył JE ks. Biskup Stanisław Jamrozek. W tej uroczystości wzięli udział członkowie Akcji Katolickiej z całego dubieckiego dekanatu.

Dodał(a): Beata Daraż
12.09.2014 - Podczas letnich wakacji wielu członków Akcji Katolickiej odbywało pielgrzymki do miejsc kultu. Pielgrzymowano do Jodłówki, Kalwarii Pacławskiej, Lichenia. Gniezna, Kalisza oraz Zakopanego odwiedzając kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Dodał(a): Maria Bosak


12.09.2014 - W dniu 30 sierpnia odbyła się autokarowa pielgrzymka członków Akcji Katolickiej z Dekanatu Dubiecko. Uczestniczyło w niej 56 osób z parafii Krzywcza, Babice, Nienadowa Dolna, Dubiecko i Bachórz. Uczestnicy pielgrzymki zwiedzili Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Błogosławionego Bronisława Markiewicza oraz Muzeum Pamiątek Błogosławionego Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym., Kościół Św. Jana z Dukli i Pustelnię. Kościół Parafialny, muzeum sprzętu wojskowego z okresu bitwy o Przełęcz Dukielską, Kościół i Rynek w Rymanowie Zdroju. Pielgrzymi odwiedzili również nowy kościół pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Haczowie oraz Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła – gotycki drewniany kościół, zbudowany w XIV w., który jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO a który usytuowany w tej miejscowości, Z historią poszczególnych miejsc zapoznali nas miejscowi księża oraz przewodnik, pani Józefa Ślemp. W Miejscu Piastowym pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Św. w intencji uczestników pielgrzymki oraz ich rodzin. Podczas podróży modliliśmy się i śpiewaliśmy pieśni. Wszyscy umocnieni pielgrzymką i wsparciem patronów z radością i zadowoleniem wrócili do domu.
Zobacz zdjęciaDodał(a): Maria Bosak


30.03.2014 - 25 marca 2014 roku przeżywaliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Podczas uroczystej Mszy Świętej modliliśmy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Akcja Katolicka działająca przy parafii Nienadowa Dolna aktywnie włączyła się w przeżywanie tej uroczystości. Członkowie Akcji Katolickiej obsługiwali liturgię: czytania i modlitwę wiernych. Po Mszy Świętej
ks. Proboszcz zaprosił wszystkich uczestników Eucharystii do Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 1 w Nienadowej na film „ O przeżywaniu Mszy Świętej” na podstawie objawień Cataliny Rivas z Boliwii, która w 1996 roku otrzymała stygmaty. Orędzia Pana Jezusa, które otrzymywała przypominają wezwanie do nawrócenia, wzywają do przyjęcia Boga i Jego miłości oraz zachęcają do życia zgodnego z Dekalogiem. Na wszystkich obecnych film wywarł wielkie wrażenie, które pomoże w przeżywaniu każdej Mszy Świętej. Jesteśmy wdzięczni panu Dyrektorowi Wiesławowi Bembenek za przyjęcie nas w szkole i wyświetlenie tego filmu.   Zobacz zdjęciaDodał(a): Maria Bosak


19.01.2014 - 8 marca 2014r. w naszej parafii odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet , która rozpoczęła się Mszą Świętą sprawowaną przez proboszcza Franciszka Partykę. Po Mszy Świętej przeszliśmy na spotkanie do budynku OSP. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście . Byli wśród nich; pan Wójt Gminy Dubiecko Zbigniew Blecharczyk, dyrektor szkoły
mgr Wiesław Bembenek, pani sołtys Maria Sztur, radni parafialni oraz przedstawiciele organizacji działających na terenie naszej miejscowości. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły, który złożył wszystkim kobietom najlepsze życzenia i na ręce pani prezes AK Marii Bosak wręczył wiązankę kwiatów. Następnie przemówił Wójt Gminy , ksiądz proboszcz i pani sołtys. W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli występ dzieci z naszej szkoły przygotowany z tej okazji przez panią mgr Agnieszkę Rozmus, mgr Agnieszkę Sowa, mgr Waldemara Ścibor. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy kawie, herbacie i ciastku.  Zobacz zdjęciaDodał(a): Maria Bosak


13.01.2014 - Dnia 12 stycznia 2014r. w Parafii Drohobyczka odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków Akcji Katolickiej z dekanatu Dubiecko. W spotkaniu udział wziął ksiądz asystent AK Franciszek Partyka- proboszcz Parafii Nienadowa Dolna i prezes Maria Bosak oraz członkowie AK (24 osoby). Uroczystość rozpoczęła się Koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą Św. Koncelebrowaną przez księży asystentów z dekanatu Dubiecko. Dalsza część spotkania odbyła się w Domu Strażaka, gdzie podzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia, śpiewano kolędy i Pan Andrzej Kurasz przedstawił referat o tradycjach bożonarodzeniowych. Na zakończenie prezes Maria Bosak odpowiedzialna za AK w dekanacie Dubiecko podziękowała księdzu proboszczowi Edwardowi Sokołowskiemu i wszystkim organizatorom oraz uczestnikom za przybycie i miłą atmosferę.

Dodał(a): Maria Bosak


19.01.2014 - 18.01.2014r. w Przysietnicy koło Brzozowa odbyło się Archidiecezjalne Spotkanie Opłatkowe Rady DIAK z księdzem arcybiskupem Józefem Michalikiem Metropolitą Przemyskim, księdzem asystentem AK prałatem Józefem Niżnikiem i prezesami parafialnych oddziałów.  Zobacz zdjęciaDodał(a): Maria Bosak


13.01.2014 - Dnia 12 stycznia 2014r. w Parafii Drohobyczka odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków Akcji Katolickiej z dekanatu Dubiecko. W spotkaniu udział wziął ksiądz asystent AK Franciszek Partyka- proboszcz Parafii Nienadowa Dolna i prezes Maria Bosak oraz członkowie AK (24 osoby). Uroczystość rozpoczęła się Koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą Św. Koncelebrowaną przez księży asystentów z dekanatu Dubiecko. Dalsza część spotkania odbyła się w Domu Strażaka, gdzie podzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia, śpiewano kolędy i Pan Andrzej Kurasz przedstawił referat o tradycjach bożonarodzeniowych. Na zakończenie prezes Maria Bosak odpowiedzialna za AK w dekanacie Dubiecko podziękowała księdzu proboszczowi Edwardowi Sokołowskiemu i wszystkim organizatorom oraz uczestnikom za przybycie i miłą atmosferę.

Dodał(a): Maria Bosak


06.01.2014 - W dniach 4-5 stycznia prezes Maria Bosak uczestniczyła w rekolekcjach dla Prezesów AK. Rekolekcje odbyły się w Domu Rekolekcyjnym w Strachocinie a prowadził je ks. prał. Józef Niżnik, asystent diecezjalny AK

Dodał(a): Maria Bosak


20.12.2013 - W dniu 15.12.2013r. w Strachocinie odbyło się spotkanie Zarządu DIAK pod przewodnictwem prezesa Kazimierza Kryli. Jako odpowiedzialna za Dekanat Dubiecki w spotkaniu uczestniczyła Maria Bosak. Celem posiedzenia zarządu było podsumowanie roku pracy AK w Archidiecezji Przemyskiej, złożenie sprawozdań z roku 2013 oraz planowanie Programu pracy Akcji Katolickiej na nowy rok. Wszyscy uczestnicy wzięli udział we Mszy Św. w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, której przewodniczył ks. prałat Asystent Diecezjalny AK Józef Niżnik. Po zakończeniu mszy oprawiono modlitwy do Św. Andrzeja Boboli i ucałowano Relikwie.  Zdjęcia

Dodał(a): Maria Bosak


24.11.2013 - Dziś, w Uroczystość Chrystusa Króla wypada święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u oraz zakończenie Roku Wiary. W parafi Nienadowa Dolna o godzinie 800 odbyła się uroczysta msza święta, w trakcie której członkowie tych organizacji brali aktywny udział.

Dodał(a): Wiesław Bembenek


24.09.2013 - POAK w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nienadowej Dolnej obchodził jubileusz 10-lecia swojego istnienia. Obchody uroczystości rozpoczęły się koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Tadeusza Woźniaka w asyście księży asystentów POAK z dekanatu Dubiecko oraz ks. Leszek Pelc, diecezjalny asystent KSM. Homilię wygłosił ks. Marek Blecharczyk, proboszcz parafii pw. Michała Archanioła w Łańcucie. Oprawę liturgiczną Mszy świętej prowadzili członkowie Akcji Katolickiej z Nienadowej. W jubileuszu uczestniczyli prezesi i członkowie POAK z dekanatu dubieckiego, zaproszeni goście, osoby odpowiedzialne z pracę AK w archiprezbiteracie, władze gminne i powiatowe, dyrektorzy szkół oraz młodzież KSM. „Program jubileuszu obejmował również spotkanie wspólnotowe, które odbyło się w nienadowskim budynku OSP. Spotkanie poprowadziła prezes POAK, pani Maria Bosak. W czasie spotkania młodzież z Nienadowej zaprezentowała spektakl pt. „Chodź człowieku, coś ci powiem” oraz przedstawiona została historia POAK w Nienadowej. „Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Dodał(a): Wiesław Bembenek


19.09.2013 - W parafi Nienadowa Dolna 24.09.2013r. odbedą się uroczystości z okazji 10 rocznicy utworzenia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

Dodał(a): Wiesław Bembenek